Згідно з прийнятим Верховною Радою 14 липня законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вдосконалення регулювання стосунків у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” вносяться зміни до адміністративного Кодексу України, в якому, власне, і встановлені нові розміри штрафів.
Для виключення суб’єктивізму при винесенні постанов, що провокує корупційну складову у визначенні розміру стягнення, в новій редакції адмінкодексу, що стосується відповідальності за порушення у сфері дорожнього руху, прибрана “вилка” штрафів – мінімальний і максимальний. Відтепер за усі порушення ПДР встановлений чітко фіксований штраф – у розмірі мінімальної суми, яка застосовується в доки ще діючій редакції адмінкодексу (див. таблицю).
Важливо відмітити, що при цьому “вилка” штрафів залишилася в усіх інших статтях адміністративного Кодексу України, які не стосуються відповідальності у сфері дорожнього руху. На думку багатьох досвідчених вітчизняних юристів, застосовувати різний принцип визначення відповідальності (з чітко фіксованими штрафами і “вилкою” штрафів) в одному документі – неприпустимо.
Проте, нардепи не послухали поради юристів, адже вищезгаданий закон – досить важливий в реформуванні МВС і його треба було обов’язково прийняти, як бачимо – незважаючи на умовності…
Ухвалений закон набуває чинності з моменту його публікації в урядових ЗМІ. Але до цього його повинен опрацювати Секретаріат Верховної Ради (на це відведено 10 днів), потім – передати на підпис Главі ВР (повинен підписати протягом 5 днів) і потім – вже віддати на підпис Президентові України (відведено ще 15 днів). Тобто, закон і нові штрафи можуть вступити в дію впродовж місяця.