Фахівці ДФСУ у підкатегорії 138.01 ресурсу "ЗІР" зазначили: якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.
У випадку непогашення платником податків у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання такий платник податків несе відповідальність, встановлену:
- статтею 126 ПКУ, а саме:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
- статтею 163-2 КУпАП: штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 н.м.д.г. За дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - від 10 до 15 н.м.д.г.
Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня.