Відповідно до ч. 26 ст. 15 Закону №481 при роздрібній торгівлі алкогольними напоями вся готівкова виручка повинна проходити через РРО, які вказані в додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Зазначимо, що в додатку до ліцензії вказують перелік РРО та інформацію про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які є місці торгівлі. Відомості про такі РРО податкові органи переносять до ліцензійного додатку з відповідної заяви, що подається суб’єктом господарювання, - зазначає ДФС у Житомирській області.
Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 24 ст. 15 Закону №481 дата взяття на облік у податковому органі цих РРО має бути вказана у заяві.
Слід зазначити, що в заяві потрібно зазначити і дату початку обліку РРО (КОРО) в податковому органі.
Таким чином, у заяві повинні бути такі дати:
- зняття з обліку в податковому органі (у зв'язку з виведенням з експлуатації) старого РРО;
- початку обліку податківцями нового РРО;
- подання заяви на переоформлення додатка до ліцензії;
- видачі суб'єкту переоформленої ліцензії з додатком, в якому вказані відомості про новий РРО.
Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 17 Закону №481 передбачено штраф за проданий алкоголь через РРО або КОРО, який не вказано в ліцензії або невірно вказаний номер розмір складатиме 200 % вартості продукції, реалізованої через такий не зазначений у ліцензії РРО (КОРРО), але не менше 10 тис. грн.
Рішення про застосування штрафів, передбачених частиною 2 цієї статті, приймають органи ДПС таабо орган, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.