• Посилання скопійовано

Відповідальність роботодавця за несплату ЄСВ: нагадування від ДФС

Роботодавець сплачує ЄСВ за своїх працівників щонайменше двічі на місяць (звісно, якщо немає переплати). А якщо виникає недоплата? Як нагадують податківці, за це сплачуються фінансові та адміністративні штрафи, а також пеня

Відповідальність роботодавця за несплату ЄСВ: нагадування від ДФС

Офіс ВПП ДФС нагадує, що страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Гірничі підприємства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У разі, коли останній день строку сплати припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиний внесок вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем (п. 11 розділу IV Інструкції №449).

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ, ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом про ЄСВ, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ суми ЄВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом про ЄСВ, є недоїмкою.

До роботодавців відповідно до ст. 25 Закону про ЄСВ застосовуються штрафні санкції за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату ЄВ:

  • одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів) - у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум;
  • у розмірі 20% несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄВ.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення (ч. 10 ст. 25 Закону про ЄСВ).

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄВ посадові особи платників ЄВ несуть адміністративну відповідальність, яка передбачена ст. 165-1 КУпАП, зокрема:

Несплата або несвоєчасна сплата ЄВ, у тому числі авансових платежів, у сумі:

  • що не перевищує 3 НМДГ, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300 НМДГ.
  • більше 300 НМДГ – тягне за собою накладення штрафу на зазначених осіб, від 80 до 120 НМДГ. За повторне протягом року вчинення таких дій – від 150 до 300  НМДГ.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»