• Посилання скопійовано

У яких випадках працівники ДПС мають право скласти протокол про адмінпорушення?

У яких випадках справи про адміністративні правопорушення розглядаються у судах, якщо протоколи про адміністративні правопорушення складені посадовими особами органів ДПС?

У яких випадках працівники ДПС мають право скласти протокол про адмінпорушення?

Податківці у ЗІР розповіли, що відповідно до пп. 20.1.41 ПКУ контролюючі органи, визначені пп. 41.1.1 ПКУ, мають право складати стосовно платників податків – фізичних осіб та посадових осіб платників податків – юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні правопорушення у порядку, встановленому законом.

Контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) – щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених пп. 41.1.2 ПКУ), законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи (пп. 41.1.1 ПКУ).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними, зокрема, в ст. 221 «Районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді)» КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику та його територіальних органів:

 • за порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності (ст. 51-2 КУпАП);
 • за порушення порядку проведення розрахунків (ст. 155-1 КУпАП);
 • за порушення порядку торгівлі пальним (ч. 1 і 3 ст. 161-1 КУпАП);
 • за порушення порядку здійснення валютних операцій (ст. 162-1 КУпАП);
 • за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків (ст. 163-1 КУпАП);
 • за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) (ст. 163-2 КУпАП);
 • за невиконання законних вимог посадових осіб податкових органів (ст. 163-3 КУпАП);
 • за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи (ст. 163-4 КУпАП);
 • за порушення умов видачі векселів (ст. 163-12 КУпАП);
 • за порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 163-15 КУпАП);
 • за порушення порядку справляння та сплати туристичного збору (ч. 2 і 3 ст. 163-17 КУпАП);
 • за порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП);
 • за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного податку встановленого зразка (ст. 164-5 КУпАП);
 • за зайняття забороненими видами господарської діяльності (ст. 164-16 КУпАП);
 • за незаконні дії у разі банкрутства (ст. 166-16 КУпАП);
 • за фіктивне банкрутство (ст. 166-17 КУпАП);
 • за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 177-2 КУпАП).

Статтею 221 КУпАП, встановлено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 51-2; 155-1; 161-1; 162-1; 163-1 – 163-4; 163-12; ч. 2 і 3 ст. 163-17; 164; 164-5; 164-16; 166-16; 166-17; 177-2 КУпАП.

Статтею 234-2 КУпАП визначено, що податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані, зокрема, з порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (ст. 163-15 КУпАП).

***

Читайте також: Чи застосовуються адмінштрафи за порушення порядку ведення податкового обліку під час війни?

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»