• Посилання скопійовано

Відповідальність за порушення комендантської години планують посилити

Законопроєктом №12354 планують запровадити нові адмінштрафи за порушення вимог особливого правового режиму воєнного стану. Порушення комендантської години населенню коштуватиме 850 – 1700 грн, при повторному порушенні 1700 – 3400 грн

Відповідальність за порушення комендантської години планують посилити

Уряд зареєстрував у ВРУ законопроєкт №12354 про внесення змін до КпАП щодо посилення відповідальності за порушення вимог особливого правового режиму - воєнного стану, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях.

За новою ст. 210-2 КпАП пропонується запровадити адмінштрафи за порушення вимог особливого правового режиму - воєнного стану, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях.

Так, в’їзд (вхід), перебування населення в населених пунктах, з яких проводиться загальна обов’язкова евакуація за відсутності спеціально виданих перепусток або посвідчень, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від тридцяти до п’ятдесяти н.м.д.г. (від 510 до 850 грн).

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від ста до двохсот н.м.д.г. (від 1700 до 3400 грн).

Порушення комендантської години (заборони перебування в певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень) – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста н.м.д.г. (від 850 до 1700 грн).

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот н.м.д.г. (від 1700 до 3400 грн).

Але положення щодо адмінштрафів за порушення комендантської години не застосовуватиметься у випадках: прямування осіб до/з укриттів (захисної споруди цивільного захисту) у разі оголошення сигналів цивільного захисту; надання медичної (домедичної) допомоги або супроводження поранених або тяжкохворих людей; здійснення заходів з евакуації населення або рятування майна та в інших випадках. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»