Главная Все новости Учет и отчетность Международные стандарты

Как финучреждениям предоставить финотчетность по МСФО за 2019 год?

Направлять финотчетность по МСФО в Нацкомфинуслуг за 2019 год следует с использованием веб-интерфейса доступа к специализированному ПО, который размещен на официальном сайте Нацкомфинуслуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розповідає, що відповідно до ч. 2 та 5 ст. 12-1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. №419, всі фінансові установи складають і подають фінансову звітність на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.

Міністерством фінансів України на своєму офіційному вебсайті за посиланням: https://mof.gov.ua/uk/zagalni-rozjasnennja-fin-zvitnosti розміщено «Роз’яснення щодо складання фінансової звітності за таксономією фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі за 2019 рік та проміжної фінансової звітності в 2020 році».

У зв’язку з цим Нацкомфінпослуг повідомляє, що фінансові установи подають фінансову звітність за 2019 рік до Нацкомфінпослуг у порядку та строки, визначені нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг, з використанням вебінтерфейсу доступу до спеціалізованого програмного забезпечення, який розміщений на офіційному вебсайті Нацкомфінпослуг, за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 07.02.2013 р. №73 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності».

Разом з тим звертаємо увагу, що 16.01.2020 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», реєстраційний номер №1209-1, яким передбачено відтермінування подання фінансової та консолідованої звітності, складеної на основі таксономії за міжнародними стандартами підприємствами, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти.

За інформацією з офіційного вебпорталу Верховної Ради України, Закон готується для передачі на підпис.

***

Читайте також: Фінзвітність-2019 за МСФЗ: хто, коли і як складає?

Джерело
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Рубрика:
Учет и отчетность / Международные стандарты
Теги:
Отчетность , МСФО , Финансовая отчетность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме