Главная Все новости Учет и отчетность Первичные документы, типовые формы

Отсутствие товарно-транспортной накладной не влияет на налоговый кредит

Миндоходов рассмотрело вопрос о правомерности отражения расходов и права на налоговый кредит по НДС при отсутствии товарно-транспортной накладной

Достатньо поширеною є практика, при якій платникам податків у ході перевірок зменшуються витрати і податковий кредит тільки через відсутність у них товарно-транспортних накладних (далі - ТТН), але за наявності інших первинних документів, що підтверджують придбання товарів.

Саме це питання Міністерство доходів та зборів розглянуло і у листі від 19.09.2013 р. № 11569/6/99-99-22-01-03-15/1128. А саме, зазначило, що:

1) у разі відсутності товарно-транспортної документації, що підтверджує отримання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом, в тому числі товарно-транспортної накладної, при обчисленні об'єкта оподаткування платник податку не має підстав враховувати вартість таких послуг при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

При цьому оскільки транспортної документацією підтверджується операція з надання послуг з перевезення вантажів, а не факт придбання товару, то за наявності документів, що підтверджують фактичне отримання товару і його використання у власній господарській діяльності, неподання ТТН не може бути єдиною підставою для невизнання витрат з придбання ТМЦ.

2) підставами для формування податкового кредиту з ПДВ є наявність належним чином оформленої податкової накладної, митної декларації або, як виняток, заяви зі скаргою на постачальника, бухгалтерської довідки або інших документів, передбачених пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.

Товарно-транспортна накладна не міститься в переліку документів, що визначають право на формування податкового кредиту.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Первичные документы, типовые формы
Теги:
Автотранспорт , НДС , Перевозки , Налоговые расходы , Налог на прибыль , Первичные документы , Транспортные средства , Налоговый кредит

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме