Главная Все новости Учет и отчетность Первичные документы, типовые формы

С 10 августа действуют обновления к форме Баланса и ф. №2-мс и изменения к единице измерения хозопераций первички

Минфин утвердил очередные изменения в НП(С)БУ и другие нормативные акты, касающиеся бухгалтерского учета. В частности, в первичном документе реквизит "единица измерения хозяйственной операции" нужно будет указывать в денежном и по возможности в натуральных измерителях. В форме Баланса и ф. №2-мс изменили код КОАТТУ на КАТОТТГ. Эти изменения действуют с 10 августа

Мінфін наказом від 09.07.2021 р. № 385 затвердив зміни до Положення про первинні документи та деяких НП(С)БО.

Він набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ №385 опубліковано в "Офіційному віснику" №61 від 10.08.2021. Відповідно його норми почали діяти з 10 серпня.

Зміни до реквізиту "одиниця виміру господарської операції" первинних документів 

Внесено зміни до абз. 1 п. 2.4 Положення № 88. Уточнено, що у первинному документі реквізит "одиниця виміру господарської операції" вказують у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках. Зміна досить цікава. На перший погляд, здається, що не змінюється нічого. Проте насправді, якщо читати буквально, це не так:

  • до змін натуральний і вартісний вираз одиниці виміру мають рівні права і зазначати їх у подвійному вигляді (і в грошових одиницях, і в натуральних) не обов’язково;
  • після змін вартісний (грошовий) вираз набуває пріоритет. А натуральний вираз стає необов’язковим і зазначатиметься за можливості. Проте, якщо така можливість є, то виходить, що зазначати треба обидва вирази (через «та», а не «та/або»).  

 

Зміна кодів КОАТТУ  в формі Балансу та уточнення для ф. №2-мс

У декілька НП(С)БО замінили назву графи щодо  кодів КОАТТУ на КАТОТТГ та зробили примітку щодо цієї графи. Тепер це Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.

У формі № 2-мс позицію "Разом витрати (2050 + 2165)" виклали у новій редакції. У цій формі також змінено назву графи щодо  кодів КОАТТУ на КАТОТТГ. Цю ж графу змінено в формі Балансу та Консолідованого балансу у додатках до НП(С)БО 1.

Через ці дрібні уточнення маємо оновлену форму 2-мс, Балансу та Консолідованого балансу.  Відповідно з 10 серпня для їх складання слід вже застосовувати нові форми.

 

Підкориговано НП(С)БО 1

Із п. 1 розділу ІV НП(С)БО 1 виключається другий абзац. За ним застосування МСФЗ для малих і середніх підприємств не допускається підприємствами, на які не поширюється сфера його застосування.

 

Заміна терміну «цілісний майнового комплекс» в НП(С)БО

Замінено термін «цілісний майнового комплекс» на «єдиний майновий комплекс». Така заміна відбулася, зокрема, в П(С)БО 61432 в формі №6 «Примітки до річної фінансової звітності» і  в Інструкції № 291.

 

Інші зміни

У Положенні №1213 оновили норму, яка передбачає, що спрямування підприємствами державного, комунального секторів економіки частини чистого прибутку на квартальну і річну дату балансу відображають на матеріальне заохочення - за дебетом субрахунку 443 "Прибуток, використаний у звітному періоді" і кредитом рахунку 66 "Розрахунки за виплатами працівникам" наводиться сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів та з урахуванням фінансового плану.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Первичные документы, типовые формы
Теги:
Отчетность , Аренда , Финансовая отчетность , Первичные документы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 30

Новости по теме

Консультации по теме