Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Нужно будет в 2022 году подтверждать сведения о бенефициарах?

По мнению специалистов Минюста, каждое юридическое лицо в 2022 году в течение 14 календарных дней с даты государственной регистрации создания такого юридического лица должно подтвердить сведения о конечных бенефициарах

Фахівці Східного Міжрегіонального управління Мін'юсту (м. Харків) у своєму роз'ясненні наголосили, що Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» передбачено щорічне підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, в тому числі громадського об’єднання.

При цьому цей Закон встановив, протягом якого строку має бути підтвердження – 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юридична особа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юридичної особи має підтвердити відомості про КБВ.

Окремо вони навели приклад. Так, якщо юридична особа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів відповідно до статті 17-1 вищезазначеного Закону в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

Від себе нагадаємо, що з 10 жовтня набрав чинності Закон №1805-ІХ «Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо перенесення граничного строку інформування про бенефіціарів на 11 липня 2022 року. 

Відповідно обов'язок щорічного підтвердження інформації мав би також початися пізніше з 2023 року. Це випливає з позицієї Мін'юста, наведеної у листі від 13.01.2021 р. №245/8.4.4/32-21. Але з огляду на поточне роз'яснення територіального органу Мін'юсту в них інша позиція. Чекаємо на появу окремого роз'яснення саме від Мін'юсту. Про це повідомимо окремо. 

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Бенефициары

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 10

Новости по теме

Консультации по теме