Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Нужно ли получать новую чековую книжку в связи с введением IBAN?

НБУ рассказал, что субъекты хозяйствования смогут продолжать использовать чековые книжки, выданные до внедрения стандарта IBAN. Но как в таком случае быть с реквизитом «N счета», в котором уже указан старый формат номера счета?

НБУ у листі від 09.09.2019 р. №50-0006/46321 зазначив, що використання грошової чекової книжки, яка була заповнена банком за діючими на той час реквізитами «N рахунку» клієнта, допускається до повного її використання.

При цьому, оскільки реквізит «N рахунку» клієнта за стандартами IBAN має 29 знаків НБУ зазначає про можливість заповнення такого реквізиту в кілька рядків, враховуючи, що форма грошового чека має певні обмеження в розмірах, оскільки бланки виготовляються лише друкарським способом.

І хоча п. 116 розд. VI Інструкції №103 банкам заборонено вносити виправлення в касові документи, зокрема, номери рахунків, однак в даному випадку таке виправлення допускається, оскільки пов’язане із виконанням нормативно-правових актів Національного банку України.

 

Тобто НБУ пропонує  поруч із вже зазначеним в чековій книжці номером рахунку наводити новий його номер – у форматі IBAN. При цьому дозволяється, як виняток, заповнювати цей реквізит в кілька рядків – для зазначення діючого номера рахунку. І хоч це виправлення (а його робити в чековій книжці не можна), НБУ не проти і дозволяє після  того, як банк зазначить нову інформацію, користуватися старою чековою книжкою і далі. Звісно, що у нових чекових книжках зазначатиметься вже номер рахунку за стандартами IBAN.

 

Водночас НБУ нагадує, що відповідно до вимог п. 139 розділу VI Інструкції №103 банк (філія, відділення) у разі використання електронного документообігу на договірних умовах з клієнтом може видавати з операційної каси готівку національної валюти за заявою на видачу готівки з поточного рахунку юридичної особи (або відокремленого підрозділу), а також фізичної особи – підприємця.

Тобто альтернативно замість використання грошового чека підприємство (або ФОП) може використовувати заяви на видачу готівки (з бланком такої заяви можна ознайомитись у Додатку 11 до Постанови НБУ від 25.09.2018 р. №103).

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме