Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Кто может стать главой НБУ? - назван кандидат

НБУ может возглавить председатель правления "Укргазбанка" Кирилл Шевченко

РБК-Україна повідомляє, що Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з головою правління "Укргазбанку" Кирилом Шевченком. Його можуть розглядати як ймовірного кандидата на посаду голови НБУ.

Про це РБК-Україна повідомили інформовані джерела.

Також, за словами одного із співрозмовників, голоси за відставку Якова Смолія у Верховній раді є.

"Але питання відставки і призначення нового ще остаточно не вирішене", - додало джерело.

Шевченко займає пост голови правління "Укргазбанку" з травня 2015 року, до цього був першим заступником і виконував обов'язки голови правління. У 2012-2014 роках був радником керівника "Ощадбанку".

Загалом у банківській сфері з 1994 року, працював в "Українському кредитному банку" (зараз А-Банк), в банку "Фінанси та Кредит", в якому пропрацював понад 10 років, дійшовши до посади першого заступника голови правління.

Після цього очолював Державну іпотечну установу, в 2009 році кілька місяців був радником прем'єра Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, вчора голова НБУ Яків Смолій подав у відставку і назвав причиною такого рішення "систематичний політичний тиск".

Президент України Володимир Зеленський вже вніс до Верховної ради постанову про звільнення Смолія.

На відставку Смолія відреагував і Міжнародний валютний фонд, який закликав українську владу зберегти незалежність центрального банку. У МВФ підкреслили, що незалежний НБУ є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики.

У Офісі президента України закликали не шукати політичного підґрунтя у рішенні Смолія та заявили, що правління НБУ продовжить роботу на принципах незалежності та професійності.

У самому Нацбанку підкреслили, що поважають рішення голови правління і поділяють його застереження, які стосуються систематичного політичного тиску. У той же час інші члени правління залишаться на своїх посадах.

Яків Смолій керував Нацбанком з травня 2017 року, офіційно був призначений главою НБУ в березні 2018 року. Прийшов до структури на посаду заступника голови в квітні 2014 року.

Яків Смолій був в.о. голови Нацбанку з травня 2017 роки після Валерії Гонтаревої, офіційно був призначений главою НБУ в березні 2018 року. Прийшов до структури на посаду заступника голови в квітні 2014 року.

***

Читайте також: Смолій написав заяву про відставку з посади голови НБУ

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки , Финансы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +