Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

Перенос рабочих дней из-за праздников могут отменить: законопроект

Законопроектом №4597 предлагается исключить из КЗоТ нормы об утверждении КМУ рекомендаций по переносу рабочих дней из-за праздников и правила использования этих рекомендаций предприятиями

У ВРУ 15 січня було зареєстровано законопроєкт №4597 щодо узгодження вітчизняного законодавства зі законодавством країн - членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів.   Його авторами є група народних депутатів партії «Слуги народу» разом з Г. Третьяковою, головою комітету ВРУ з соцполітики.

 

Що пропонується?

Метою законопроєкту є узгодження законодавства України зі законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів з метою більш ефективної співпраці між країнами та збільшення економічного потенціалу України.

Зокрема, зі ст. 67 КЗпП має бути виключено норми про затвердження КМУ рекомендацій щодо перенесення робочих днів через свята та правила застосування цих рекомендацій підприємствами.

 

Чому виникла необхідність скасування норми щодо перенесення робочих днів?

У пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що  надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і загалом формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.

Також в ній вказано, що перенесення робочих днів є типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії.

Автори законопроєкту вважають, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

І навпаки перенесення робочих днів подекуди призводить до 4-х неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Законопроекты , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 33

Новости по теме

Консультации по теме