Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Работник является одновременно участником боевых действий и чернобыльцем: что с дополнительным отпуском?

Работник, который имеет статус участника боевых действий и одновременно является пострадавшим вследствие аварии на ЧАЭС категории 1 или 2, имеет право на дополнительный отпуск согласно одному из названных законов по его выбору

Держпраці у Кіровоградській області розповідає, що Законом України від 14.05.2015 р. №426-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон), згідно з якими учасникам бойових дій та інвалідам війни надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 к. д.

Така відпустка надається незалежно від тривалості щорічних відпусток та відпрацьованого в році часу, один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Згідно з п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України від 28.02.1991 р. №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796) особам, віднесеним до категорій 1 і 2, державою гарантовано компенсації та пільги, зокрема щодо отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Ця додаткова відпустка не віднесена Законом №796 до виду щорічних відпусток  (ст. 4 Закону України «Про відпустки»), а визначена як пільга та компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Виходячи з норм Закону (ст. 12) названа додаткова відпустка є пільгою, гарантованою державою, та не належить до щорічних відпусток, визначених ст. 4 Закону України «Про відпустки».

За ст. 60 Закону №796 пільговик, який має право одночасно на пільги та компенсації, передбачені різними законами, користується пільгами та компенсаціями за своїм вибором відповідно до одного з них.

Тому працівник, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) й одночасно є постраждалим унаслідок «Чорнобильської катастрофи категорії 1 чи 2, має право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати відповідно до одного з названих законів за його вибором, оскільки ці пільги є однотипними.

Джерело
Гоструда в Кировоградской области
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Отпуска , Чернобыльцы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме