Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Правительство перераспределит ЕСВ, чтобы ФСС выплатил долги по больничным

Обнародован проект изменений к Пропорциям распределения ЕСВ (приложение к постановлению КМУ №675)

На сайті СПО профспілок опубліковано для обговорення проект постанови КМУ "Про внесення змін до додатка постанови КМУ від 26.11.2014 р. №675". Тобто пропонується внести зміни до Пропорцій розподілу ЄСВ.

Ознайомитися з проектом можна тут>>

 

Для чого потрібні ці зміни?

Прийняття проекту дозволить правлінню ФСС внести зміни до Бюджету Фонду на 2019 рік та погасити заборгованість з виплати матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Як зазначено у пояснювальній записці, станом на 01.07.2019 р. заборгованість з виплати матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності становила 1 452,8 млн грн. 

 

Що пропонується?

1. Тимчасово у серпні 2019 року зменшити частку ЄСВ, яку спрямовують на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з 5,0026% до 0,1321%, та збільшити її на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, з 9,3759% до 14,2464%

2.  Встановити з 1 січня 2020 року частку ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:

  • на випадок безробіття у розмірі 4,8058%,
  • у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 9,5727%.

Очікується, що ця постанова набере чинності з 1 серпня 2019 року (крім пп. 1 п. 1 постанови, яка набере чинності з 1 січня 2020 року).

***

Читайте також:

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме