Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Уволили и приняли опять работника в течение одного месяца: как начислять ЕСВ

Работодатель, который в течение месяца уволил и принял работника на работу, применяет максимальную величину базы начисления ЕСВ к общей сумме месячного дохода

ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) здійснюється на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробiтної плати за видами виплат, якi включають основну та додаткову заробiтну плату, iншi заохочувальнi та компенсацiйнi виплати, у тому числi в натуральнiй формi, що визначаються вiдповiдно до Закону України «Про оплату працi».

Частиною 3 ст. 7 Закону №2464 визначено, що нарахування ЄВ здiйснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464.

При цьому, згідно з частиною восьмою ст. 9 Закону №2464 платники ЄВ, крім платників зазначених у пп. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону №2464, зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Тобто, роботодавець, який протягом місяця звільнив та прийняв найманого працівника на роботу, застосовує максимальну величину бази нарахування ЄВ до загальної суми місячного доходу, оскільки обмеження величини бази нарахування не залежить від кількості проведених по такому працівнику нарахувань в звітному місяці.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Харьковской области
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме