Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Имеют ли право работники ГФС при проверке требовать проведения инвентаризации?

Контролирующие органы имеют право требовать при проведении проверок у налогоплательщиков проведения инвентаризации основных средств, товарно-материальных ценностей, денежных средств, снятие остатков ТМЦ, наличности

Право ДФС призначити інвентаризацію

ДФСУ у підкатегорії 136.01 ресурсу "ЗІР"  зазначила, що згідно з пп. 20.1.9 ПКУ контролюючі органи мають право вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. 

Відповідно до абзацу шостого п. 7 розд. І Положення №879, проведення інвентаризації є обов’язковим, зокрема на підставі належним чином оформленого документа органу, який відповідно до закону має право вимагати проведення такої інвентаризації. У цих випадках інвентаризація має розпочатися у термін та в обсязі, зазначених у належним чином оформленому документі цих органів, але не раніше дня отримання підприємством відповідного документа.

Вимога про проведення інвентаризації надсилається (вручається) платнику податків у порядку ст. 42 ПКУ.

 

Відображення результатів інвентаризації в акті перевірок

Відповідно до пп. 16 п. 3 розд. ІІІ Порядку № 727, загальні положення акта (довідки) документальної планової перевірки (відповідні додатки до загальних положень) повинні містити, зокрема інформацію про проведені платником податків під час здійснення перевірки інвентаризації його основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, у тому числі зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки, а також інформація щодо інвентаризації документів, розрахунків (у разі її проведення).

Залежно від фінансово-господарської діяльності платника податків та результатів перевірки до інформативних додатків належать, зокрема копії матеріалів (описи, відомості, протоколи) про результати проведеної платником податків інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів тощо.

 

Від редакції: що буде за непроведення інвентаризації?

У разі відмови платника податків (його посадових осіб) від проведення такої інвентаризації на майно підприємства чекатиме адмінарешт відповідно до ст. 94 ПКУ. Цей адмінарешт буде знято тільки за результатами фактичного проведення інвентаризації.

***

Читайте також: Дізнайтеся, чи прийдуть до вас податківці на планову перевірку. Оновлено критерії відбору 

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Инвентаризация , Проверки , Налоговая консультация , ГФСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?