Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Знакомимся с новыми критериями отбора для проверок ПФУ. Обнародован текст постановления

Правительство определило новые критерии для проверок ПФУ. Однако текст постановления КМУ, которым они утверждены, появился только сейчас. Теперь расскажем подробнее, что это за критерии

Ми вже повідомляли, що 17 липня Уряд визначив нові критерії для перевірок ПФУ. Проте текст постанови КМУ, якою вони затверджені, з'явився лише тепер. Тож тепер розкажемо детальніше, що це за критерії.

Згідно з постановою КМУ від 17.07.2019 р. № 632 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, належать:

 1. дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

 2. кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених щодо суб’єкта господарювання протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду, з підстав, передбачених абзацами третім, п’ятим, сьомим, дев’ятим частини першої статті 6 Закону №877, за результатами яких виявлено порушення.

До ризиків настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності відносять:

 • подання суб’єктом господарювання недостовірних  відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
 • невиконання суб’єктом господарювання приписів щодо усунення порушень, виявлених під час попередніх заходів державного нагляду (контролю)  (планових/позапланових), виданих відповідно до п. 4 частини першої ст. 13-1 Закону про ЄСВ;
 • порушення строків подання або  неподання передбаченої законодавством звітності органам ПФУ платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, яка передбачена законодавством.

Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику проводитиметься з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, за такою шкалою:

 • від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
 • від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
 • від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.

Відповідно планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання будуть проводитися органами ПФУ з такою періодичністю:

 • з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
 • із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки;
 • з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Якщо за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб’єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період, установлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Постанову № 632 було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" від 27.07.2019 р. №142. Саме з 27 липня вона набрала чинності. 

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Пенсионный фонд , Проверки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?