Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Борьба с теневой занятостью: за три недели выявлены более 3200 неформальных работников

За первые три недели инспекционной компании по выявлению неформальных трудовых отношений были начаты 1063 инспекционные посещения и выявлены 3216 работников, допущенных к работе без трудовых договоров

В Україні продовжується інспекційна компанія з легалізації праці. Нагадує Мінекономіки.

За перші три тижні компанії з виявлення неформальних трудових відносин було розпочато 1063 інспекційних відвідування та  виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без трудових договорів.

«Питання тіньової зайнятості –  надзвичайно актуальне для України. Торік майже 11 млн осіб офіційно не отримували зовсім ніякого доходу, а «тіньовий фонд» оплати праці оцінюється у  майже 500 млрд гривень.  Рівень тіньової зайнятості напряму впливає на соціально-економічне життя суспільства. Це і надходження до бюджету, необхідні для виплати пенсій та допомоги по безробіттю, і забезпечення захисту соціально-трудових прав працівників», - зазначив  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця,  що засвідчує ефективність такого підходу. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (397), Вінницькій (344) та Хмельницькій (221) областях.

Крім того, під час проведення перевірок укладено трудові договори із 1219 працівниками, при чому щотижня кількість підписаних договорів зростає.

«Динаміка працевлаштування працівників - важливий маркер  ефективності кампанії та налагодження діалогу між державою та бізнесом. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість працевлаштованих осіб збільшилась на понад 22%», - прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Найактивніше працівники легалізуються у сферах організації тимчасового розміщування (на 142 %) та харчування (на 36 %). Також є позитивна динаміка в сферах сільського господарства (на 9 %) та торгівлі (на 6 %).

У регіональному розрізі з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається у:

  • м. Києві (41%).
  • Полтавській області (35 %)
  • Чернівецькій області (35 %).

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Министерство экономики Украины
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Перевозки , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме