• Посилання скопійовано

Боротьба з тіньовою зайнятістю: за три тижні виявлено понад 3200 неформальних працівників

За перші три тижні інспекційної компанії з виявлення неформальних трудових відносин було розпочато 1063 інспекційних відвідування та виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без трудових договорів

Боротьба з тіньовою зайнятістю: за три тижні виявлено понад 3200 неформальних працівників

В Україні продовжується інспекційна компанія з легалізації праці. Нагадує Мінекономіки.

За перші три тижні компанії з виявлення неформальних трудових відносин було розпочато 1063 інспекційних відвідування та  виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без трудових договорів.

«Питання тіньової зайнятості –  надзвичайно актуальне для України. Торік майже 11 млн осіб офіційно не отримували зовсім ніякого доходу, а «тіньовий фонд» оплати праці оцінюється у  майже 500 млрд гривень.  Рівень тіньової зайнятості напряму впливає на соціально-економічне життя суспільства. Це і надходження до бюджету, необхідні для виплати пенсій та допомоги по безробіттю, і забезпечення захисту соціально-трудових прав працівників», - зазначив  Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця,  що засвідчує ефективність такого підходу. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (397), Вінницькій (344) та Хмельницькій (221) областях.

Крім того, під час проведення перевірок укладено трудові договори із 1219 працівниками, при чому щотижня кількість підписаних договорів зростає.

«Динаміка працевлаштування працівників - важливий маркер  ефективності кампанії та налагодження діалогу між державою та бізнесом. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість працевлаштованих осіб збільшилась на понад 22%», - прокоментувала заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Найактивніше працівники легалізуються у сферах організації тимчасового розміщування (на 142 %) та харчування (на 36 %). Також є позитивна динаміка в сферах сільського господарства (на 9 %) та торгівлі (на 6 %).

У регіональному розрізі з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування у порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається у:

  • м. Києві (41%).
  • Полтавській області (35 %)
  • Чернівецькій області (35 %).

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю.

***

Читайте також:

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»