Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Ответственность за нарушение порядка разрешения коллективных трудовых споров предлагают усилить

Комитет по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности рекомендует Верховной Раде принять за основу законопроект об ответственности за нарушение законодательства о порядке разрешения коллективных трудовых споров (конфликтов)

Під час розгляду законопроекту №6627 зазначалося, що його метою є удосконалення механізмів притягнення до адміністративної відповідальності громадян та посадових осіб шляхом збільшення штрафів, що накладаються на осіб, винних у порушенні законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), - про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Проектом пропонується доповнити КУпАП новими статтями 41-4, 41-5, 188-49 та 188-50 щодо встановлення відповідальності, зокрема за:

  • ухилення сторін колективного трудового спору (конфлікту) від утворення примирних органів або від участі в примирних процедурах;
  • невиконання зобов’язань за протоколом та/або угодою, досягнутих за підсумками здійснення таких процедур;
  • порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • невиконання законних вимог посадових осіб державного органу, що сприяє врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів), щодо усунення порушень законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) або створення перешкод для діяльності цього органу.

За вказані правопорушення пропонується встановити відповідальність у вигляді накладення, адміністративного штрафу від  500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, пропонується доповнити Кодекс нормами, що визначають державний орган та доповнюють перелік уповноважених осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення щодо зазначеного.

Таке право надається Національній службі посередництва і примирення та її посадовим особам.

Проаналізувавши законопроект, члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його в першому читанні за основу.

***

Читайте також: Штрафи за порушення порядку вирішення колективних трудових спорів пропонують збільшити в 10 раз

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Штрафы , Админправонарушения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме