Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Внимание! С 28 ноября возобновлено право на пособие на детей для «единщиков» I и II групп

Постановление вступило в силу 28 ноября в связи с его опубликованием в «Урядовому кур'єрі» №232. Согласно ему, физлицам «единщикам» I и II групп, которые в мае – августе 2020 г. получили помощь на детей, такая помощь будет предоставляться за ноябрь – декабрь 2020 г. без подачи заявлений. Тем, кто будет обращаться впервые, заявление и документы следует подать до 15 декабря. Впрочем, и они получат помощь за два месяца

25 листопада ми повідомляли, що Кабмін відновлює виплату допомоги на дітей для фізосіб-«єдинників» І та ІІ груп. 

Наразі передбачається надавати цю допомогу за листопад і грудень 2020 р.

27 листопада на сайті КМУ з’явився текст постанови від 25.11.2020 р. №1171. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 листопада 2020 року. Тобто, вводиться в дію «заднім числом».

Постанова набрала чинності 28 листопада у зв'язку з її опублікуванням в "Урядовому кур'єрі" №232(6846).

Тож, з 28 листопада можна буде подавати заяву  та мати право на допомогу.

 

Що дає нова постанова? 

По-перше, Постановою №1171 відновлюється на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 р. дія пунктів 1 і 2 Постанови №329. Тобто, допомога на дітей надаватиметься за листопад і грудень. 

По-друге, за текстом Постанови №1171:

  • фізособам-«єдинникам» І та ІІ груп, які у травні – серпні 2020 р. отримали допомогу на дітей, виплату такої допомоги буде здійснено у грудні 2020 р. за листопад і грудень 2020 р. – без подання нової заяви та необхідних документів. Тобто таким особам допомога має надаватися автоматично;
  • допомога на дітей ФОПам, які звертаються за її призначенням вперше, надаватиметься за заявою та необхідними документами, що повинні бути подані до 15 грудня 2020 р. Така допомога теж призначатиметься за листопад та грудень 2020 р. відповідно до Порядку №329. 

Які документи та кому слід подати, аби отримати допомогу? Хто з «єдинників» І та ІІ груп має право на допомогу? Про це ми писали докладно тут  та тут

 

Хто має право на допомогу на дітей

За п. 3 Порядку №329 допомога на дітей призначається і виплачується фізособам-«єдинникам» І та ІІ груп, які:

  • сплатили ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця; або
  • зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січні – березні 2020 р.; або
  • отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку  та звільнені від сплати за себе ЄСВ.

Допомога на дітей призначається і виплачується також ФОПам, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу ЄП.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
1 группа ЕН , 2 группа ЕН , Единый налог , Предприниматели , Материальная помощь , Финансовая помощь , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 37

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +