Главная Все новости Госрегулирование Наличное обращение и касса

Вскоре нотариусы будут требовать подтверждающие документы для регистрации недвижимости

5 февраля ВРУ приняла за основу законопроект № 1220 относительно устранения законодательных коллизий и пробелов

На ранковому засіданні 5 лютого ВР прийняла за основу законопроект №1220 щодо усунення законодавчих колізій та прогалин, - пише "Ліга.Закон".

 

Реєстрація прав на майно та їх обтяжень

Запропоновано внести зміни до Закону "Про нотаріат" і надати нотаріусам право витребувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також для виконання інших наданих законом повноважень.

Посвідчувальні написи також вчинятимуться при видачі дубліката документа, накладенні заборони відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно).

На вимогу фізичної або юридичної особи будь-який правочин з її участю може бути нотаріально посвідчений.

Відстежувати зміни статусу своєї нерухомості за номером в реєстрі речових прав зручно в сервісі SMS-Маяк. Отримуйте сповіщення про зміну статусу нерухомості та своєчасно звертайтесь до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій.

 

Місце вчинення нотаріальних дій, засвідчення документів

Також передбачено, що нотаріальні дії можуть вчинятися у приміщенні дипломатичного представництва або консульської установи. Посадові особи консульських установ України зможуть засвідчувати вірність копій документів та справжність підпису на документах.

 

Посвідчення факту, що фізична особа є живою

Нотаріус посвідчує факт, що фізична особа є живою на її прохання.

За зверненням законних представників (батьків, усиновителів, опікуна) посвідчується факт, що живою є малолітня дитина, недієздатна фізична особа.

В свою чергу, факт, що живою є неповнолітня дитина, фізична особа з обмеженою дієздатністю, посвідчується за їх зверненням і за згодою законних представників (батьків, усиновителів, піклувальника).

На підтвердження того, що особа є живою, видається свідоцтво.

 

Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці

Посвідчивши факт перебування людини в певному місці, нотаріус видає свідоцтво.

Факт посвідчується на прохання фізособи; за зверненням законних представників малолітньої, недієздатної особи; за зверненням неповнолітньої, особи з обмеженою дієздатністю (за умови згоди законних представників).

Джерело
ЛІГА:ЗАКОН
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Нотариус , Законопроекты , Регистрация , Недвижимость

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме