Главная Все новости Госрегулирование Другое

Правила работы нотариусов изменятся: принят закон

ВРУ приняла Закон об устранении законодательных коллизий и пробелов в законодательстве по нотариату

Верховною Радою України прийнято Закон №1220 «Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" щодо усунення законодавчих колізій та прогалин».

Законом внесено зміни до Закону України «Про нотаріат» з метою приведення його у відповідність з Цивільним кодексом України та реаліями практики вчинення нотаріальних дій.

Законом уточнено термінологію Закону «Про нотаріат», замінено застарілі назви та терміни, деталізовано процедуру посвідчення юридичних фактів, уточнено перелік осіб, яким надані повноваження вчиняти нотаріальні дії тощо.

Закон прийнято з необхідними техніко-юридичними правками.

Нагадаємо, що 5 лютого ВРУ прийняла вищезгаданий законопроект за основу. Про це ми писали тут. На той час було запропоновано внести зміни до Закону «Про нотаріат» і надати нотаріусам право витребувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальних дій, проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також для виконання інших наданих законом повноважень.

Посвідчувальні написи також вчинятимуться при видачі дубліката документа, накладенні заборони відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно).

На вимогу фізичної або юридичної особи будь-який правочин з її участю може бути нотаріально посвідчений.

Чи залишаться ці та інші зміни в прийнятому у ІІ читанні законі, подивимося вже у підписаному Президентом законі. Про це повідомимо додатково.

***

Читайте також: Незабаром нотаріуси вимагатимуть підтверджуючі документи для реєстрації нерухомості

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Нотариус , Регистрация , Недвижимость

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме