Головна Усі новини Спрощена система Загальні положення

Адвокати-пенсіонери та інваліди мають обов'язково сплачувати ЄСВ

Мінсоцполітики не вбачає за можливе звільнити від сплати ЄСВ адвокатів-пенсіонерів та інвалідів

Юридичний ресурс «Протокол» розповідає, що Мінсоцполітики не вважає за можливе звільнення від сплати ЄСВ адвокатів, які проводять незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю.

Про це йдеться у спільній відповіді Мінсоцполітики, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби.

«Звільнення окремих категорій платників єдиного внеску від його сплати призведе до несвоєчасності та нерівномірності наповнення бюджетів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування», – ідеться у листі.

За інформацією ПФУ, у разі скасування обов’язкової сплати ЄСВ особами, які проводять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, але не отримують дохід від цієї діяльності. бюджет України в 2018 році недоотримає 85 млн. гривень. У разі реалізації пропозиції стосовно надання права добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування особами, які провадять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, якщо вони є пенсіонерами або особами з інвалідністю, несплата ЄСВ становитиме близько 35 млн. гривень.

«Отже, така зміна не може бути підтримана без визначення джерел покриття втрат Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного страхування», – ідеться у листі.

Нагадаємо, відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону, з 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Проте, виходячи із змісту цієї статті, пільги не застосовуються до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у тому числі адвокатську. Відповідну позицію зазначає ДФС України у своєму Листі від 30.12.2016 р., однак такі норми є дискримінаційними по відношенню до самозайнятих осіб, які не є фізичними особами-підприємцями.

Відтак, 2 червня РАУ вирішила повторно звернутися до Мінфіну з приводу внесення змін згаданих наказів в частині зняття з обліку адвокатів, які вирішили зупинити адвокатську діяльність або змінити форму здійснення адвокатської діяльності (у формі адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, а також щодо дискримінаційності ч. 4 ст. 4 Закону №2464-VI.

РАУ також вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Уповноваженого з прав людини з проханням ініціювати внесення змін до ч. 4 ст. 4 Закону №2464-VІ щодо осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів).

Джерело
Протокол
Рубрика:
Спрощена система / Загальні положення
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі