
ДФС у Харківській області розповідає, що на зустрічі були присутні представники великого й малого бізнесу регіону, впливові громадські об’єднання – Харківська філія Європейської Бізнес Асоціації, регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців, Спілка підприємців, Асоціація роботодавців, аудитори, митні брокери, профспілкові об’єднання, члени Громадської ради при ГУ.
Представники та підприємці усіх галузей економіки мали змогу наживо поспілкуватися з народним депутатом, головою Комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною. Важливість цього діалогу важко переоцінити, оскільки усі законотворчі документи, що стосуються бізнесу, проходять через цей комітет.
В цьому контексті Ніна Южаніна підкреслила, що дуже важливо почути різноманітні погляди на кожну проблематику та прийняти правильне рішення виходячи з потреб та можливостей як бізнесу, так і економічного стану країни.
«Розуміємо, що процес виведення з тіні економіки неможливий без легалізації реальних заробітних плат та справедливих відрахувань до бюджетів і фондів. Тому ми здійснили дуже важливий крок, коли знизили ставку ЄСВ до 22%, тобто вдвічі. І треба сказати, що бізнес відгукнувся на запроваджені зміни і це дало змогу підвищити рівень мінімальної зарплати. Надалі ми будемо йти виключно шляхом розширення бази оподаткування, а не підняття ставок», – зауважила Глава Комітету.
Багато питань стосувалось діяльності малого та середнього підприємництва, враховуючи такі особливості регіону, як відомий торгівельний центр «Барабашово». У зв’язку з цим Ніна Южаніна зазначила, що спрощена система повинна існувати виключно для малого бізнесу і не має слугувати маніпулятором у фіктивних схемах. Політик навела приклади інших країн, зокрема Грузії. В цій країні існує спрощена система для малого бізнесу у вигляді 1% від обігу з обсягом реалізації до 100 тисяч. Але виключно за умови застосування реєстраторів розрахункових операцій.
«Це принципово для цивілізованих країн. Весь обіг готівкових коштів повинен бути легальним і фіксуватись РРО. Чесному бізнесу нема чого приховувати. Усі повинні працювати у законодавчому полі, як великі підприємства, так і малі. Тому законодавці повинні враховувати особливості ведення підприємницької діяльності різних категорій платників», – наголосила політик.
Окремо Ніна Южаніна відзначила проведену законотворчу роботу щодо можливостей фермерських господарств працювати легально та мати захищений соцпакет, бо усі працюючі люди повинні бути соціально захищені і впевнені у майбутньому.
Торкнулися учасники зустріч і діяльності великих підприємств та впровадження податку на виведений капітал, який дасть змогу відійти від офшорів, розвиватись суб’єктам господарювання та економіці країни.
Окрему увагу присутні приділили проблематиці ІТ-галузі, яка потужно представлена в Харківському регіоні. Ніна Южаніна зазначила, що працює над розробкою законопроекту, який дозволить ІТ-галузі легально працювати в Україні, сплачуючи «конкурентні» податки відповідно до світових аналогів, та розвивати бізнес у власній країні. Політик підкреслила, що, на жаль, сьогодні наші видатні розробники інтегровані в іноземні компанії.
Під час діалогу присутні обговорили ряд питань, серед яких:
– зниження ставки ПДФО при наданні нерухомого майна в оренду;
– вдосконалення трансфертного ціноутворення;
– особливості впровадження податку на виведений капітал;
– вдосконалення процесу індексації основних фондів великих галузевих підприємств;
– обговорення законопроекту №8591 щодо фармацевтичної галузі.
За підсумками зустрічі народний депутат запевнила, що усі питання будуть ретельно опрацьовані і вона буде сприятиме їх вирішенню.