
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко в інтерв’ю виданню "Економічна правда" розповів про інтернет-провайдерів та дропів.
— Раніше чимало невеликих інтернет-провайдерів були платниками спрощеної системи оподаткування. Проте торік ДПС почала позбавляти їх такого статусу і переводити на загальну систему оподаткування. Чому?
— 29 квітня я буду зустрічатися з цими суб'єктами господарювання. Це непросте питання, тому що і бізнес, і наші юристи мають свої аргументи та різні погляди. Багато таких питань вирішується в судах. Проблема в тому, що немає конкретики в законодавстві. Мають бути зміни до закону, які внесуть цю конкретику.
— Виглядає дивно: податкова почала позбавляти провайдерів статусу суб'єктів спрощеної системи оподаткування якраз тоді, коли про це почав говорити Гетманцев. Це не свідчить про його вплив на ДПС?
— Якщо у вас є така підозра, то напишіть, будь ласка, заяву в правоохоронні органи. Мені важко це коментувати, тому що мене тут тоді ще не було. Це збіглося чи не збіглося, були якісь робочі зустрічі з головою комітету або з комітетом чи ні. Я намагаюся вирішити це питання і знайти золоту середину, не порушуючи закон. Проте це можна буде зробити швидше, якщо будуть зміни до законодавства.
— У цій справі вже було рішення Верховного Суду, який визнав анулювання статусу платника єдиного податку незаконним. У зв'язку з цим чи плануєте ви переглядати політику ДПС стосовно малих провайдерів?
— Усі рішення суду будуть виконуватися. Якраз на цій зустрічі з провайдерами ми плануємо вислухати їхню позицію.
— Тобто ви не виключаєте, що після цієї зустрічі податкова перестане переводити провайдерів на загальну систему оподаткування?
— Для цього потрібні зміни до закону.
— Ви плануєте їх ініціювати через суб'єктів законодавчої ініціативи?
— Можливо.
— Що вони будуть передбачати: остаточну заборону провайдерам перебувати на спрощеній системі чи усунення подвійного читання, через яке їх зі спрощеної системи переводять на загальну систему?
— Остаточне рішення ще не ухвалене. Ми перебуваємо на стадії аналізу. Я хочу витримати золоту середину: щоб і бюджет не втратив, і щоб суб'єкти мали кращі умови роботи, щоб вони більше заробляли та більше сплачували податків.
— Ви людина з досвідом роботи в правоохоронній системі. Як подолати такі схеми як "скрутки" та "дропи"? Чи може податкова цьому сприяти?
— Податкова служба – не один воїн у цьому полі. Потрібна синергія всіх правоохоронних органів і служб, які наділені відповідними повноваженнями.
Державна податкова служба може блокувати, перевіряти та направляти до правоохоронних органів. Фінмоніторинг може бачити та блокувати рахунки. БЕБ та інші правоохоронні органи можуть здійснювати свої повноваження через досудове розслідування, збирати докази, якщо є ознаки кримінального правопорушення, вилучати документи, виходити на обшуки, якщо є законні підстави, повідомляти про підозру і, наприклад, накладати арешт на те чи інше майно.
Якщо кожен працює і виконує свою функцію, то ці схеми можна побороти.