• Посилання скопійовано

Нюанси звільнення від сплати податків мобілізованими ФОПами

Що потрібно зробити мобілізованому ФОПу, щоб отримати звільнення від сплати податків? В яких випадках надається таке звільнення? Відповідь на це питання в наступному матералі

Нюанси звільнення від сплати податків мобілізованими ФОПами

Ми писали раніше, що ФОПи, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків зі сплати ЄСВ.

Тепер адвокат Богдан Янків розповів про пояснення податкової: «Що робити ФОПам на єдиному податку, які були мобілізовані до ЗСУ?».

ФОП має право на звільнення, якщо:

  • перебуває на спрощеній системі (єдиний податок);
  • не отримує дохід під час служби;
  • не має довіреної особи, яка веде справи під час мобілізації.

Такий ФОП звільняється від сплати всіх податків (єдиний податок, ЄСВ, військовий збір), а також звільняється від подання звітності.

Звільнення діє на весь період мобілізації (включно з лікуванням після поранення, якщо таке було).

Але автоматично звільнення не надається. Щоб ним скористатися, після повернення зі служби потрібно:

  1. Подати заяву до податкової;
  2. Додати копії документів, що підтверджують мобілізацію (військовий квиток, наказ, довідка з частини тощо);
  3. Зробити це протягом 10 днів після демобілізації або завершення лікування.

Якщо цього не зробити, податкова вважатиме, що обов’язки не припинялися – і нарахує борг, пеню та штрафи.

Якщо підприємець після демобілізації не хоче користуватись звільненням, а мав дохід або довірену особу, яка здійснювала діяльність – він може подати звіт і сплатити податки протягом 60 днів після повернення зі служби без штрафів.

Таким чином, навіть якщо під час служби не сплачувалися податки й не подавалась звітність – штрафів не буде, якщо все оформлено правильно після демобілізації.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Галінгер Валентина.

Від редакції. Ми погоджуємося з даною консультацією, а от ДПСУі, очевидно, ні.

Податківці кажуть, що звертатися до них треба двічі:

  1. в перший раз – ФОП-«єдинник», який мобілізований у період дії воєнного стану в Україні у разі неможливості виконання податкового обов’язку має право подати заяву разом з вичерпним переліком документів до контролюючого органу відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 29.07.2022 №225, на підставі якої контролюючим органом скасовуються нарахування ЄП в інтегрованій картці платника за весь період мобілізації фізичної особи – підприємця у період дії воєнного стану в Україні та приймається рішення про скасування податкових вимог;
  2. в другий раз – після демобілізації ФОПу необхідно у строки визначені п. 25 підрозд. 10 розд. XX ПКУ подати до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації заяву щодо звільнення від обов’язку сплатиЄП та копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації. 

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»