Яка відповідальність застосовується до юридичної особи, якщо податковим агентом було самостійно виявлено і виправлено помилки у податковому розрахунку №1ДФ шляхом подання уточнюючого розрахунку до початку перевірки? Уточнюючий розрахунок подано у повному обсязі, з достовірними відомостями і без помилок. Чи можуть бути підстави для застосування штрафної санкції у розмірі 510 грн?
Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі — ПКУ), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати уточнюючий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені, та відобразити суму недоплати, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються. Невиконання платником податків вимог щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5% від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати). При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені розділом ІІ ПКУ, не застосовуються (п. 120.2 ст. 120 ПКУ).