Згідно з п. 291.6 ПКУ платники ЄП І–IІІ груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Тобто зазначена норма ПКУ регулює порядок розрахунків саме за операціями з відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг) і не визначає порядок зміни розміру статутного капіталу платника ЄП.
Крім того п. 292.11 ПКУ визначено, що суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника, не включаються до складу доходу. З цього можна зробити висновок, що ПКУ в розрізі оподаткування ЄП передбачено таку можливість як внесення до статутного капіталу майна.
Отже, ПКУ не обмежує право платника єдиного податку збільшувати свій статут шляхом внесення майна.
Зважаючи на вищезазначене, податківці у ІПК від 10.07.2019 р. №3178/ІПК/04-36-12-04-21 роз’яснюють свою позицію, що операція збільшення розміру статутного капіталу шляхом внесення майна в натурі не перешкоджає перебуванню підприємства на спрощеній системі оподаткування.
***
Читайте також: