• Посилання скопійовано

Чи є підставою для переходу на загальну систему здійснення юрособою ІІІ групи продажу цінних паперів?

Не є підставою для переходу на загальну систему здійснення юрособою-«єдинником» ІІІ групи операцій з продажу цінних паперів та корпоративних прав, якщо такі операції не здійснюються на постійній основі

Чи є підставою для переходу на загальну систему здійснення юрособою ІІІ групи продажу цінних паперів?

ДПС у Запорізькій області розповідає, що не є підставою для переходу на сплату інших податків і зборів здійснення юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи операцій з продажу цінних паперів та корпоративних прав, якщо такі операції не здійснюються на постійній основі та не відносяться до обраного виду діяльності такого платника.

Підпунктом 291.5.1 ПКУ визначено види діяльності, під час здійснення яких суб'єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп, це, зокрема, діяльність у сфері фінансового посередництва.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 333 ГКУ фінансовим посередництвом є діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, яка має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам (ч. 1 ст. 8 Закону України від 23.02.2006 №3480-IV «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»).

Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) цієї організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (пп. 14.1.90 ПКУ).

Умовою, за якою суб'єкт господарювання не може бути на спрощеній системі оподаткування, є обрані цим суб'єктом види діяльності, зазначені у пп. 291.5.1 ПКУ та заявлені ним під час державної реєстрації, зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Юрособи на єдиному податку»