Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Фізособа-«загальник» сплатив за послуги страхування: що з витратами?

Вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включається до витрат фізособи-«загальника»

Як повідомила ДФС у Луганській області, порядок оподаткування доходів фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) визначено ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не містить витрат на страхування, що пов’язані з веденням господарської діяльності.

Тобто, вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

 

Від редакції

Нагадаємо, що у листі ДФС у Харківській області від 09.01.2018 р. №86/ІПК/20-40-13-11-12 податківці стверджували, що оплату цих видів обов’язкового страхування авто можна віднести до витрат підприємця. Але за певних умов:

1) Якщо використання автомобіля напряму пов’язане з його підприємницькою діяльністю.

Зверніть увагу! Оскільки витрати на страхування неможливо безпосередньо пов'язати з отриманням конкретного доходу і враховуючи те, що вони забезпечують одержання економічної вигоди протягом тривалого періоду, то такі витрати включаються до складу витрат фізичної особи – підприємця рівномірно протягом такого періоду.

2) До складу витрат підприємця потрапляють тільки документально підтверджені витрати. Тому для відображення витрат мають бути у наявності правильно оформлені договори про страхування, а також оригінали платіжних документів щодо їх оплати.

Тож точка зору ДФС у Харківській області суперечить позиції ДФСУ. Тому радимо підприємцям, які займаються транспортними послугами, отримати  власну індивідуальну консультацію з цього питання та діяти за нею.

Джерело
ДФС у Луганській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Витрати , ПДФО , Підприємці , Страхування

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?