• Посилання скопійовано

Які документи має надати ФОП при продажу товару?

Податківці нагадують, що ФОП, як мінімум, повинен надати покупцю документ (товарний чек, накладну тощо), який засвідчує перехід права власності на товар. А якщо ФОП проводить розрахунок за цей товар за допомогою РРО, то він має надати покупцю фіскальний чек

Які документи має надати ФОП при продажу товару?

Запорізькі податківці нагадують, що  РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємцями, які відносяться до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО (п. 6 ст. 9 Закону №265/95-ВР).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12.05.1991 №1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (п. 15 ст. 3 Закону №265).

Отже, підприємець – платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця.

А підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) зобов’язані проводити такі операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням фіскальних звітних чеків.

 

Від редакції

Податківці навели чергові вимоги до ФОП-продавців. Це не нова їх позиція, раніше вони навіть наголошували:  право покупця згідно з п. 15 ст. 3 Закону №265 вимагати видати йому чек, накладну або інший письмовий документ не скасовує необхідності (!) ФОП – платнику єдиного податку виписувати такий документ на кожний товар, що продається, незалежно від того, чи вимагається покупцем такий документ чи ні. Про це ми писали тут.

Але цього разу податківці не сказали, що загрожує за порушення цих вимог.

Якщо підприємець застосовує РРО і має надати саме фіскальний чек, все зрозуміло. В цьому випадку діє п. 1 ст. 17 Закону №265: за перше виявлене порушення - 1 грн, за кожне наступне - 100% вартості товару, проданого з порушенням.

А якщо РРО не застосовується? Тут склалася цікава ситуація. Адже штрафні санкції за порушення порядку здійснення операцій з готівкою, установлені Указом Президента від 12.06.95 р. №436/95, скасовані. Тобто, залишається лише адміністративна відповідальність, передбачена ст. 155-1 КУпАП: зокрема, за перше порушення-  штраф на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн) і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн). В яких випадках ФОП вважається посадовою особою для притягнення до адміністративної відповідальності, ми писали тут.

***

Читайте також: Товар придбано у підприємця: як відобразити у ф. №1ДФ?

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Спрощена система/ФОП на загальній системі

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на загальній системі»