• Посилання скопійовано

Підтвердні документи в «єдиноподатника»

Чи обов’язково підприємцю — платнику єдиного податку 2-ї групи, який провадить роздрібну торгівлю меблями та іншими товарами для дому, мати підтвердні документи (накладні, рахунки, товарні чеки) на наявні в його магазині товари? Чи обов’язково йому мати розрахункові документи (платіжні доручення, чеки тощо), що підтверджують факт оплати ним придбання цих товарів від постачальників? Чи не буде розцінюватися під час перевірки відсутність таких документів як безоплатне отримання цих товарів?

Відповідно до пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи — підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ. Пунктом 297.1 ст. 297 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), які отримані внаслідок госпдіяльності фізособи та оподатковуються згідно з гл. 1 р. XIV ПКУ. Згідно з п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Враховуючи вищевикладене, для уникнення порушень норм чинного законодавства рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам — підприємцям, які мають господарські відносини з фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, крім копії документа, який підтверджує його реєстрацію суб’єктом підприємницької діяльності (виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних або фізичних осіб — підприємців), отримувати від такої особи копію Свідоцтва платника єдиного податку, в якому зазначаються обрані ним види діяльності. Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями, суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Форму та зміст розрахункових документів затверджено наказом ДПА України від 01.12.2000 р. №614, зареєстрованим у Мін’юсті України 05.02.2001 р. за №105/5296.

 

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»