ДФС у м. Києві у листі від 13.10.2016 р. №6642/В/26-15-13-02-15 нагадує, що порядок ведення Книги обліку доходів платників єдиного податку I і II груп та III групи, які не є платниками ПДВ, затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.
Книги, зареєстровані до 28.07.2015 р. (дати набрання чинності цього порядку) за попередньою формою, використовуються до їх закінчення та заповнюються відповідно до вимог порядків їх ведення, затверджених наказом №579.
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Відомості до Книги заносяться в такому порядку:
- у графі 1 зазначається дата запису;
- у графах 2 - 6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ПКУ, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі;
- у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати;
- у графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за них та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3;
- у графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
- у графі 6 відображається загальна сума доходу як сума граф 4 і 5;
- у графах 7 і 8 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 %.
Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення декларації платника єдиного податку.
Отже, при отриманні протягом дня доходу у готівковій та безготівковій формах, кожен такий вид доходу відображається в Книзі окремо (окремим рядком) підсумково за день. Такий же порядок застосовується і до підсумкових записів за місяць, квартал, рік.
Додатково ДФС повідомляє, що черговість проведення записів доходів у готівковій та безготівковій формі Порядком №579 не передбачено, а відтак платник визначає її самостійно.
Окрім того, податківці зауважили, що разі здійснення покупцем розрахунків за товари (послуги) у безготівковій формі, доходом фізособи-"єдинника" вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок.