Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи може фізособа-«єдинник» 4 групи займатися ЗЕД?

Фізособи-«єдинники» четвертої групи можуть здійснювати ЗЕД-операції, але за умови дотримання вимог розділу XIV ПКУ

ДФС у Київській області повідомляє, що фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають правоздійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України від 07.02.1991 р. №698-ХII «Про підприємництво».

Стаття 4 Закону України від 16.04.1991 р. №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність»  визначає види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до п. 291.3 ПКУ фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Умови перебування ФОП на єдиному податку І – IV груп встановлені п. 291.4 ПКУ, а п. 291.5 та 291.5-1 ПКУ визначені види діяльності, здійснюючи які ФОП не можуть бути платниками єдиного податку І – IV груп.

Відповідно доп. п. 5 пп. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

Таким чином, ФОП – платники єдиного податку І – IV груп можуть здійснювати зовнішньоекономічну діяльність за умови дотримання вимог розд. XIV ПКУ щодо перебування на спрощеній системі оподаткування.

Джерело
ДФС у Київській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , Сільське господарство , ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?