• Посилання скопійовано

ФОПи зможуть ставати «єдинниками» 1 та 2 груп з місяця реєстрації: законопроєкт

Законопроєктом №11352 пропонується застосувати для 1-3 груп ЄП однаковий підхід щодо визначення строку для реєстрації заяви про застосування спрощеної системи (10 днів з дня державної реєстрації) та однаковий принцип переходу на ЄП (з дня держреєстрації)

ФОПи зможуть ставати  «єдинниками» 1 та 2 груп з місяця реєстрації: законопроєкт

19 червня 2024 року у ВРУ зареєстрований проєкт Закону №11352 "Про внесення змін до статті 298 Податкового кодексу України щодо державної реєстрації фізичних осіб - підприємців".

Ним пропонується, аби зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважалися платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Нагадаємо, що станом на сьогодні реєстрація для фізичних осіб - підприємців першої та другої груп передбачає обов’язковість перебування на загальній системі оподаткування в місяці реєстрації фізичної особи - підприємця, і перехід на спрощену систему оподаткування лише з першого числа наступного місяця: так, на яку б дату не припадала дата державної реєстрації, в місяці реєстрації фізична особа - підприємець реєструється та обліковується тільки як платник податку на прибуток на загальних підставах. Це передбачає інший підхід до обліку, звітності та податкового навантаження підприємницької діяльності.

Навіть якщо ФОП одночасно з державною реєстрацією подає заяву про застосування спрощеної системи – вона «активується» лише з наступного місяця. Виникає парадоксальна ситуація:

  • по-перше, підприємець змушений чекати «активації» платника єдиного податку з наступного місяця і не працювати в поточному;
  • по-друге, у разі початку діяльності наявність статусу платника на загальній системі (навіть якщо він на ній перебував декілька днів) передбачає для ФОПів 1-2 групи обов’язок подання щорічної декларації про майновий стан за підсумками року, де ФОП має зазначити отриманий дохід, документально підтверджені витрати (що передбачає обов’язковий облік витрат, якого немає на спрощеній системі) та сплатити податок з доходів фізичних осіб у розмірі 18% від чистого оподаткованого доходу, що отриманий в періоді перебування на загальній системі.

При цьому фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку 3-ї групи мають можливість перебувати на спрощеній системі та, відповідно, розпочинати свою діяльність на спрощеній системі з першого дня державної реєстрації.

Тобто законопроєктом пропонується застосувати для 1-3 груп однаковий підхід щодо визначення строку для реєстрації заяви про застосування спрощеної системи (10 днів з дня державної реєстрації) та однаковий принцип переходу на єдиний податок за умови дотримання зазначеного строку (з дня державної реєстрації).

У разі затвердження закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»