• Посилання скопійовано

Нюанси заповнення декларації з ЄП 4 групи на 2025 рік щодо розрахунку МПЗ

ДПС розповіла, як у поточній редакції декларації платники ЄП 4 групи мають зазначати розміри суми МПЗ з урахуванням того, що вона не може становити менше ніж 700 грн/га, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50%, – 1400 грн/га

 Нюанси заповнення декларації з ЄП 4 групи на 2025 рік щодо розрахунку МПЗ
Податківці у підкатегорії 107.02.05 ЗІР підкреслили, що пунктом 74 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ установлено, що при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) у період з 01 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, запроваджений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX, сума МПЗ, визначена відповідно до підпунктів 381.1.1 і 381.1.2 ПКУ, не може становити менше ніж 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, – 1400 гривень з 1 гектара.

Дія п. 74 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не поширюється на земельні ділянки, земельні частки (паї), що розташовані на територіях можливих бойових дій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ.

На офіційному вебпорталі ДПС оприлюднено проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року №578» (далі – проєкт наказу).

У вищезазначеному проєкті наказу в додатках «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» до податкових декларацій платника єдиного податку при визначені МПЗ враховано положення п. 74 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, які діють з 01.12.2024.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Після внесення змін до нормативно-правових актів з питань оподаткування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, повинен здійснити заходи, пов’язані з оприлюдненням та застосуванням таких змін.

На сьогодні платники єдиного податку четвертої групи норми пункту 74 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ враховують у чинній податковій декларації платника єдиного податку четвертої групи, затвердженій наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578, у графі 9 та 10 розділу І додатка 3 «Розрахунок загального мiнiмального податкового зобов’язання за податковий (звiтний) рiк» (крім земельних ділянок, земельних часток (паїв), що розташовані на територіях можливих бойових дій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф).

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»