• Посилання скопійовано

Янукович підписав закон про ОСАЦВ

ДАІ не повинна контролювати наявність полісів (Закон №5090-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ)»)

Президент України Віктор Янукович 30 липня підписав Закон №5090-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ)». Про це «Мінфіну» стало відомо з офіційного повідомлення прес-служби глави держави.

Нагадаємо, закон було прийнято в цілому ще 15 березня, проте 7 квітня Президент Віктор Янукович ветував його вперше, зажадавши вилучити із закону норми, проти яких виступали великі страховики, зокрема, про втрату контролю над страховими резервами. Проте і в документі, прийнятому 17 травня, Віктор Янукович знову знайшов недоліки.

Президент зажадав вилучити із закону норму про те, що у момент реєстрації і перереєстрації у автовласників повинен бути діючий поліс ОСАЦВ. «Законом істотно ускладнюється порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів шляхом введення додаткової обов'язкової вимоги — наявність укладеного договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника наземного транспортного засобу. Зазначена вимога не відповідає здійсненим ВР, Кабінетом Міністрів крокам щодо спрощення порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів», — йшлося у пропозиціях Президента.

Норма, проти якої виступив Президент, має технічний характер, як зазначали учасники ринку. Як писав «Комерсант-Україна» з посиланням на заступника голови правління однієї зі страхових компаній, «до реєстрації автомобіля покупець не є його власником, і у нього не виникає майнового інтересу в страхуванні своєї відповідальності».

Також Янукович не погодився з тим, що Державна автомобільна інспекція (ДАІ) повинна здійснювати контроль за наявністю договорів ОСАЦВ не тільки під час складання протоколів про порушення ПДР і оформлення матеріалів ДТП, але й під час проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів. «Це не що інше, як покладання на підрозділи міліції невластивих їм завдань, — йшлося в пропозиціях Президента. — Основні завдання міліції визначено ст. 2 Закони «Про міліцію», і до них належить забезпечення безпеки дорожнього руху, а не контроль за наявністю договорів ОСАЦВ». Тому запровадження вимоги про наявність такого договору «істотно ускладнить порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів».

Відстрочення прийняття закону було вигідне страховикам, оскільки віддаляла дату набрання чинності законом, який чітко прописує розміри виплат постраждалим за здоров’ям, але не містить прямого дозволу підвищувати тарифи ОСАЦВ.

Верховна Рада України прийняла відповідний закон з пропозиціями Президента 5 липня.

Джерело: Мінфін

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Авто»