• Посилання скопійовано

11 українських вузів позбавили ліцензій

Державна акредитаційна комісія України за шість місяців перевірок Держінспекції навчальних закладів анулювала ліцензії 11 вузів. Про це повідомив голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

За його словами, з вересня 2011 року по лютий 2012 інспекція перевірила діяльність 292 навчальних закладів в 21-му регіоні України: 198 загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, 43 професійно-технічні навчальні заклади та 51 вищий навчальний заклад.

Як зазначив Гончаренко, перевірки в вузах здійснювалися на предмет організації та проведення вступної кампанії 2011 року, дотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг, якості підготовки студентів, виконання умов контрактів керівниками вузів, розгляду звернень та скарг громадських організацій, звернень народних депутатів України.

За результатами перевірок на засіданнях ДАК було прийнято рішення про анулювання ліцензій 11 вищих навчальних закладів: шести з них анульовані всі ліцензії, п’яти - частина ліцензій.

Зокрема, анульовано ліцензії Українського фінансово-економічного інституту в формі товариства з обмеженою відповідальністю, приватного вищого навчального закладу (ПВНЗ) Київський інститут соціальних та культурних зв’язків імені. Святої княгині Ольги, ПВНЗ Інститут екології та медицини, ПВНЗ Міжнародний медичний коледж, ПВНЗ Західнодонбаський інститут економіки та управління (місто Павлоград) і коледжу при ньому, ЗАТ "Львівський інститут менеджменту", Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля для Скадовського відділення Кримського факультету, Кримської філії Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, Рівненського інституту Приватного акціонерного товариства ВНЗ "Міжрегіональна академія управління персоналом", вузу Київський університет славістики (за окремими економічними напрямками підготовки "Економіка підприємства", "Фінанси і кредит", "Менеджмент" і для філій, які здійснюють підготовку за цими напрямками).

Основними порушеннями, зафіксованими інспекторами, є перевищення ліцензованого обсягу набору студентів, відсутність договорів оренди, порушення санітарно-гігієнічних вимог, низький рівень кадрового та навчально-методичного забезпечення, кількості робочих комп’ютерних місць. Окремо Гончаренко відзначив низький рівень знань студентів при проведенні зрізів знань.

При цьому досить високий рівень знань був зафіксований, зокрема, у студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету "Львівська політехніка", Європейського університету.

Гончаренко повідомив, що в березні планується перевірка Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»