• Посилання скопійовано

Лише один з п’яти українців отримує більше 4000 гривень

Майже кожен п’ятий українець отримує зарплату понад 4000 гривень - такі дані Держслужби статистики, що розрахували зарплати за грудень 2011 року. Більшість же наших співвітчизників (33%) отримує від 1500 до 3000 гривень, трохи менше - 23,7% - мають від 1000 до 1500 гривень і 5,6% живуть на мінімалку. Нагадаємо, за підсумками грудня середня зарплата по Україні була 3054 гривні.

Зауважимо: йдеться про так звані "брудні" суми, тобто без вирахування податків, які становлять до 19%. Тобто, якщо, наприклад, працівнику нарахували 1000 гривень, на руки він отримає 810. Найбільше низькооплачуваних - серед рибалок: майже кожен п’ятий має мінімальну зарплату - на грудень 1004 гривні, а 45% - до 1500 гривні. Далі йдуть аграрії: мінімум отримують 13,6%, до 1500 гривень - 37,9%. Найкраще платять фінансистам, кожен третій має більше 5000 гривень, серед чиновників на таку зарплату може розраховувати кожен п’ятий, в промисловості - кожен шостий. Цікаво, що дужей низькі зарплати в торгівлі та сервісі: 52% працівників там офіційно мають до 1500 гривень на місяць.

Як роз’яснив нам аналітик МЦПД Олександр Жолудь, статистика враховує тільки зарплати найманих працівників, адже підприємці і дрібні торговці (самозайняті), їх близько 5 мільйонів осіб, отримують не зарплату, а дохід. Який, втім, у більшості вкладається в 2-2,5 тисячі гривень на місяць. "Статистичні дані, звісно, не відображають тіньових зарплат, не секрет, що в тій же торгівлі та сервісі доходи на 50-100% вищі за рахунок доплат від господаря в конвертах, - говорить Жолудь. - Високі грудневі зарплати чиновників вийшли за рахунок виплати їм премій за підсумками року, в інші місяці більшість їх має у 1,5-2 рази менше".

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»