"Незважаючи на те, що Оболонь забудовувалася ще за радянськими ДСТами, коли співвідношення зелених зон і житлових будинків відповідало екологічним нормам, саме тут утворюється найбільша кількість відходів", - говорить еколог, повідомляє ІА RegioNews.
"У 2011 році Оболонський район посів перше місце в Києві за утворенням надзвичайно великої кількості небезпечних відходів (I-III класів). За даними Головного управління статистики у м. Київ, в минулому році на Оболоні утворилося 3600 тонн відходів речовин з помірно високим, високим і надзвичайно високим рівнем небезпеки. Це становить третину (32,7%) від усіх утворених у столиці відходів I-III класу небезпеки", - заявив Вільдман, передає агентство.
Крім того, за його словами, в центрі Оболонського району зосереджені підприємства харчової промисловості, на яких використовуються небезпечні хімічні речовини, зокрема, аміак і хлор, які є потенційними забруднювачами і змушують жителів довколишніх районів весь час бути напоготові в очікуванні екологічної катастрофи.
"У Києві вірогідність виникнення техногенних надзвичайних ситуацій (аварій, катастроф), які несуть загрозу для людини, економіки і навколишнього середовища, збільшується через сукупність відразу декількох факторів. Перш за все, через наявність великих промислових об'єктів, більшість з яких є потенційно небезпечними, велику протяжність мереж транспортних і інфраструктурних комунікацій, розташування потужних енергетичних об'єктів, і, звичайно ж, використання потенційно небезпечних речовин на виробничих підприємствах (і в сьогоденні, і в минулому)", - сказав експерт.