• Посилання скопійовано

Спрощено процедуру отримання статусу учасника бойових дій

Прийнято постанову, яка дає можливість присвоювати статус учасника бойових дій безпосередньо у відомчих комісіях

Спрощено процедуру отримання статусу учасника бойових дій

Спрощено процедуру отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто брав участь в атитерористичній операції. На цьому наголосив Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев‘янко.

Артур Дерев’янко повідомив, що матеріали про надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, розглядала міжвідомча комісія. Відбулося 28 засідань, розглянуто 22 657 справ, по 22 397 з них прийнято рішення про надання статусу учасника бойових дій. Матеріали щодо 222 осіб направлено на доопрацювання, 27 особам відмовлено в надані такого статусу.

Наразі Уряд спростив порядок отримання статусу особами, які беруть участь в АТО. Постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 р. №104 «Про внесення змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», змінено повноваження міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, та відповідних відомчих комісій силових структур. Відтепер встановлювати статус учасника бойових дій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та працівникам Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, будуть відомчі комісії, що створені в кожному з цих міністерств та інших державних органів.

«Ця постанова дає можливість присвоювати статус учасника бойових дій безпосередньо у відомчих комісіях, що спростить надання статусу та проходження документів більше ніж наполовину», - зазначив Артур Дерев‘янко.

Голова Держслужби пояснив, що міжвідомча комісія на теперішній час розглядає і буде «розглядати спірні питання, які виникають або повинні бути вирішені в міжвідомчому просторі». Це можуть бути такі справи, коли військовослужбовці перейшли зі служби в  Нацгвардії до Міноборони, або були добровольцями, а потім підписали контракт тощо. Також міжвідомча комісія буде розглядати питання щодо цивільних осіб.

«Хочу сказати, що затримки роботи міжвідомчої комісії практично не було ніколи, всі справи, які до нас надходили, а це від тисячі до двох тисяч справ, міжвідомча комісія розглядала на протязі тижня і всі рішення відправлялися до силових відомств, - зазначив Артур Дерев‘янко. - Всі справи, які до нас зайшли до моменту введення в дію цієї постанови, розглянуті, всі документи і всі рішення направлені у силові частини.  На теперішній час у нас у міжвідомчій комісії документів немає».

Джерело: КМУ

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»