12 червня виповнилось рівно два місяці відтоді, як українці почали оформляти субсидії за новими правилами.
Нагадаємо, з квітня, щоб отримати житлову субсідію, людина повинна заповнити декларацію про доходи та відповідну заяву, подати ці документи до органів соцзахисту. І якщо його доходів не вистачає на самостійну оплату ЖКП, то субсидія буде призначена. Бланки заяв і декларацій з інструкціями українцям надсилали прямо додому.
Як повідомив директор Департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, за субсидіями звернулися понад 900 тис. сімей. додатково до тих, хто вже їх отримував в опалювальний період 2014-2015 років (для порівняння: рік тому в неопалювальний сезон субсидії отримувало 400-450 тис. сімей), з них 346 тис. сімей держдопомога вже призначена, решта заяв розглядаються.
“Найбільша проблема для людей – заповнити декларацію про доходи, потрібна підготовча робота, щоб з’ясувати, які були доходи у всіх зареєстрованих за минулий рік (з’ясувати розмір доходів на роботі, зібрати дані про заробітки не за основним місцем роботи, з банку про нараховані відсотки , якщо є депозит. – ред.), – говорить Музиченко. – Ще одна складність виникає, якщо людина зареєстрована в одному місці, а фактично проживає в іншому. Платіж і субсидія нараховуються за місцем реєстрації. Раніше нікого це не хвилювало, а тепер ускладнюється процес. Але це вина мешканця, а не держави, нехай реєструється за фактичним місцем проживання. Якщо є всі дані про доходи, співробітники місцевих органів соцзахисту допоможуть заповнити декларацію та заяву".