30 березня 2016 року Глава держави підписав Указ №122/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році».
Відповідно до Указу зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту у запас будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та відслужили встановлені терміни строкової військової служби. Звільнення в запас відбудеться у квітні - червні та у листопаді 2016 року.
Указом також передбачене звільнення в запас у жовтні - грудні 2016 року інших військовослужбовців строкової служби, які відслужили встановлені строки строкової військової служби.
Указом визначені також строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: 5 травня - 30 червня та жовтень – листопад 2016 року.
Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 5 квітня 2016 року, та пункту 2 статті З, який набирає чинності з 1 вересня 2016 року.
Раніше, 25 березня 2016 р., Президент Петро Порошенко також підписав Указ від 25.03.2016 р. №115/2016 "Про звільнення у запас військовослужбовців, призваних під час так званої четвертої хвилі часткової мобілізації".
Указом доручено провести у березні - квітні 2016 року звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період:
- призваних відповідно до Указу Президента України від 21.07.2014 року №607 "Про часткову мобілізацію" і не звільнених з військової служби згідно з Указом Президента України від 12.06.2015 року №328;
- призваних під час першої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 року №15 "Про часткову мобілізацію".
«Цей Указ про демобілізацію жодним чином не вплине на високий рівень обороноздатності держави, а також на зменшення чисельності угрупування, яке знаходиться на Сході держави та біля кримського перешийку», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави також відзначив успішність кампанії з укладання контрактів з військовослужбовцями, яка ведеться значно більш високими темпами у порівнянні із минулими періодами. Президент підкреслив, що державою забезпечується достойний рівень грошового утримання військовослужбовців. Солдат-контрактник отримує грошове забезпечення поза зоною АТО не менше 7 тис. грн., а у зоні АТО – 11 тис. грн., нагадав Президент. Уже з початку цього року укладено близько 14 тис. контрактів з військовослужбовцями на проходження служби в українському війську.
Новини на тему:
- Коли звільнений з військової служби працівник має приступити до роботи;
- Компенсаційні виплати працівникові, який продовжив військову службу за контрактом: що з ЄСВ?
- Cередній заробіток мобілізованим у 2016 році - за рахунок роботодавців!