Підвищення мінімальних зарплат дозволить зменшити дефіцит пенсійного фонду та запровадити нові пенсійні програми. Про це заявив у Львові віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
"Ми очікуємо ефект від підняття з 1 січня 2017 року мінімальних зарплат. Простежимо динаміку наповнення пенсійного фонду у зв'язку з цим, якщо наші сподівання виправдаються і дефіцит пенсійного фонду зменшиться, будемо мати змогу запровадити нові пенсійні програми", - зазначив Розенко.
За його словами, це насамперед дозволить провести індексацію "середніх" пенсій розміром від 1,4 тисяч до 4 тисяч гривень. А це прибуток для 5 мільйонів громадян.
Як сказав Розенко, зараз дефіцит пенсійного фонду становить 156 мільярдів гривень.
"У затвердженому у четвер урядом проекті держбюджету на 2017 рік сума дотації з держбюджету Пенсійному фонду залишилася на колишньому рівні - 156 млрд гривень", - сказав він на прес-конференції у Львові в п'ятницю, 4 листопада.
Відповідаючи на питання журналістів, Розенко сказав, що в проекті держбюджету-2017 зберігається норма щодо оподаткування для працюючих пенсіонерів, але остаточне рішення прийматимуть депутати Верховної Ради.
Крім того, за словами віце-прем'єра, в наступному році уряд не планує розглядати питання про підвищення пенсійного віку.
"Уряд, наскільки я знаю, дотримується консолідованої позиції - у 2017 році підвищення пенсійного віку не буде", - сказав він.
За словами Розенка, для цього спочатку потрібно істотно поліпшити якість життя і збільшити її тривалість.
"Ми не можемо говорити про підвищення пенсійного віку, зокрема, для чоловіків, середня тривалість життя яких в Україні сьогодні становить 65 років", - додав він.
Читайте також: З 1 січня 2017 року планується повне переведення усіх пенсійних справ в електронну форму