• Посилання скопійовано

Як працюватиме механізм монетизації субсидій: постанова КМУ

Кабмін оприлюднив рішення про введення механізму монетизації субсидій, зекономлених в опалювальний період 2016-2017 років

Як працюватиме механізм монетизації субсидій: постанова КМУ

Повний опис механізму містить постанова КМУ від 26.04.2017 р. №300.

Нагадаємо, Уряд Володимира Гройсмана на засіданні 26 квітня ухвалив рішення про початок процесу монетизації субсидій. Урядова ініціатива торкнеться 1,5 млн сімей. Вони зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Розрахунок виплати враховує економію 150 кВт електренергії, яка використовується на опалення, та 100 кубів газу.

Як зазначається в постанові Уряду, після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на:

  • оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання),
  • постачання холодної та гарячої води і водовідведення,
  • послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення)

повертається  підприємством -виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

«Частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті, який не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року  підприємствами - виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді», - йдеться в документі.  

Окрім того, постанова містить формули розрахунку субсидій і перелік осіб, які мають право на субсидії.

При цьому, в документі зазначається, що отримання грошової виплати не впливатиме не право отримання субсидій в майбутньому. Правило нарахування допомоги залишається: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу особи або сім’ї. 

 

 Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді "живих" грошей відбуватиметься на підставі заяви громадянина

Відповідно до документа Урядовий проект монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим. Також постановою передбачено виплату через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.

 

Згідно зі статтею 165.1.1 ПКУ, субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума  НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян. 

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»