• Посилання скопійовано

Усі питання щодо монетизації транспортних пільг будуть вирішувати місцеві органи влади, - Павло Розенко

За словами Павла Розенка, якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до питання монетизації пільг на проїзд у транспорті, то монетизація буде дуже вигідна пільговикам

Усі питання щодо монетизації транспортних пільг будуть вирішувати місцеві органи влади, - Павло Розенко

Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до питання монетизації пільг на проїзд у транспорті, то монетизація буде дуже вигідна пільговикам. Про це в інтерв’ю «Фактам» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, - передає «Урядовий портал».

«Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до цього питання, то монетизація пільг буде дуже вигідна пільговику. Адже, отримавши «живі» гроші на руки, пільговики зможуть користуватися тими видами транспорту (наприклад, маршрутними таксі), які зараз не забезпечують їм пільговий проїзд. Або взагалі витратити ці гроші на інші потреби, наприклад, якщо пільговик проживає в селі і транспортом практично не користується», - сказав він.

«Тобто монетизація пільг забезпечує більш рівний доступ пільговиків до їх соціальних прав. Це питання реальної доступності транспортної пільги для всіх категорій», - наголосив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр зауважив, що рішення щодо проведення монетизації транспортних пільг будуть приймати місцеві органи влади.

«У минулому році були внесені зміни до Бюджетного кодексу, де місцевій владі надане право вирішувати, в якому саме вигляді будуть надаватися транспортні пільги - в готівковій чи безготівковій формі. Всі питання фінансового забезпечення та виду транспортних пільг вирішуватимуть територіальні громади», - підкреслив він.

За словами Павла Розенка, місцева влада може ухвалити рішення не проводити монетизацію пільг і залишити фінансування пільг в колишньому вигляді - в безготівковому.

«Проведення монетизації транспортних пільг - це можливість, але не обов'язок місцевої влади», - уточнив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що в разі ухвалення органами місцевої влади рішення про монетизацію пільг на проїзд відповідні кошти будуть видаватися пільговикам «на руки».

«Щодо кількості «пільгових поїздок» - всі ці рішення буде приймати місцева влада. Уряд лише окреслив схему мінімальних гарантій - не менше 30 поїздок на місяць. А місцева влада може встановити розмір компенсації і 60, і 100 поїздок на місяць. Відчуваєте різницю? Це чітко прописано в порядку: органи місцевої влади можуть самостійно приймати рішення про збільшення як кількості поїздок, так і розміру суми компенсації для певних категорій. Більше того - вони мають право розширити перелік пільгових категорій. Але менше тієї кількості поїздок, яку затвердив Уряд, вони встановити не можуть. Таким чином, ми захистили пільговиків від можливих порушень їх прав з боку місцевих чиновників», - пояснив Павло Розенко.

***

Читайте також: Уряд затвердив монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»