Головна Усі новини Суспільство і життя Суспільство, події

В Україні відкриваються дитячі табори: як дитині відпочити безпечно?

З 1 серпня в Україні почнуть відкриватися дитячі табори. Але тільки частково: їх роботу дозволять, якщо той чи інший регіон потрапив у список «зеленої» та «жовтої» зон

«РБК-Україна» розповідає, все про дитячий відпочинок цього року.

 

Що потрібно знати перед відправкою дітей на літній відпочинок

1 серпня в Україні почнуть відкриватися дитячі табори. Але тільки частково: їх роботу дозволять, якщо той чи інший регіон потрапив у список «зеленої» та «жовтої» зон. В регіонах «помаранчевої» і «червоної» зон табори поки відкриватися не будуть. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу у Києві.

В рамках карантинних обмежень області України будуть поділені на різні зони. Регіон може перейти в іншу зону, якщо протягом п'яти днів поспіль не зростає хоча б один з показників по захворюваності. Раніше в МОЗ детально розповіли, як поділять області на різні зони під час карантину.

Вже зараз багато батьків думають над тим, як і де дитині влітку відпочити безпечно. Ми попросили експерта розповісти, про що треба пам'ятати батькам перед вибором табору для дитини.

 

В які табори можна відправляти дітей вже зараз?

В умовах карантину багато таборів закриті, але деякі працюють, каже експерт у сфері дитячого освіти Ірина Зарецька-Котруце.

Згідно з вимогами держави, невеликі приватні табори, де цього літа одночасно перебуває від 50 до 100 дітей, працюють в рамках закону, цілком вписуючись в нові стандарти та реалії дитячого відпочинку. У такі табори можна відправляти дітей, каже Ірина.

Але, за її словами, перед замовленням відпочинку для дитини потрібно уточнити у співробітників таборів кілька важливих моментів. На прохання РБК-Україна вона радить, на що звернути увагу під час вибору дитячого табору.

Спочатку батькам потрібно визначитися, який це буде відпочинок – туристична поїздка, міський табір або інший вид перебування. Після цього треба вибрати мету поїздки та види активностей: спортивний табір, з ухилом на іноземні мови, театральний і так далі. Після цього варто вже безпосередньо в розмові з менеджерами таборів поставити кілька важливих питань.

«Треба запитати, чи оснащені спеціальні зони дезінфікуючим гелем, чи є в таборі інформаційні таблички, де написані правила користування засобами захисту і правила поведінки. Також – чи проживає персонал на території табору, щоб мінімізувати контакти з зовнішнім світом», – радить вона.

 

Як безпечно доїхати до місця відпочинку

«Зараз краще відвозити дітей на локацію самостійно», – радить Ірина Зарецька-Котруце. Якщо такої можливості немає, слід переконатися, що переїзд дітей буде відбуватися за всіма вимогами закону.

Треба уточнити, чи проводять температурний скринінг дітей та персоналу, як часто проводять дезінфекцію транспорту до і після поїздки, чи супроводжує дітей під час поїздки медсестра.

 

Правила безпечного відпочинку в таборі

Батькам треба звернути увагу й на те, щоб програма табору була адаптована до умов пандемії нового коронавірусу.

На практиці це означає, що у групах має бути невелика кількість дітей. Бажано також, щоб було більше активностей на свіжому повітрі, ніж у приміщеннях.

Крім того, в таборах обов'язково мають проводити вологе прибирання, дезінфекцію всіх приміщень і поверхонь кілька разів на день. Добре, якщо в таборі також буде знаходитися свій медпункт. Також бажано, щоб там були маски й інші засоби захисту, підкреслює фахівець.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Суспільство і життя / Суспільство, події
Теги:
Суспільство , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі