• Посилання скопійовано

Уряд продовжив карантин до 31 грудня: що зміниться?

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні ще на два місяці, до 31 грудня (включно). Чекаємо на офіційну інформацію від Уряду

Уряд продовжив карантин до 31 грудня: що зміниться?

«РБК-Україна» розповідає, що Кабінет міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні до кінця грудня. Карантині обмеження будуть діяти до 31 грудня.

Відповідне рішення прийняв уряд на сьогоднішньому засіданні.

На засіданні міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що карантин в Україні продовжили через зростання нових випадків коронавірусу. Крім того, карантин вирішили посилити.

«Пропонується заборонити у "зеленій зоні" проведення масових заходів за участю більше 50 осіб. Також ввести проведення всіх спортивних заходів без глядачів», – заявив Степанов.

Також внесені зміни щодо критерій для зон карантину. Зокрема, вдвічі підвищили показник охоплення тестувань до 48 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.

Крім того, змінюють правила щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях.

У «зеленій зоні» пропонується дозволити масові заходи загалом не більше 50 людей за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра та маскового режиму.

У «жовтій» – не більше 30 людей.

«помаранчевій» – не більше 20.

Проведення спортивних змагань дозволяється без глядачів, окрім міжнародних змагань, де їх проведення з глядачами можливе за окремим погодженням МОЗ.

Крім того, уряд прийняв рішення заборонити роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (у «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах).

Кабмін рекомендує перевести університети на дистанційне навчання з 15 жовтня по 15 листопада. Також рекомендується ввести з 15 жовтня шкільні канікули.

Сьогодні на засіданні уряду прийняли рішення змінити критерій для включення регіонів у «червону зону» карантину. Регіон буде переходити в «червону зону», якщо захворюваність на протязі 14 днів становить більш ніж 320 на 100 тисяч населення.

«До цього показник був динамічним як той, що в п'ять разів перевищує відповідний середній показник по країні», – зазначив на засіданні Степанов.

Також Кабмін виділив Міністерству охорони здоров'я майже 3 млн гривень із фонду боротьби з коронавірусом для здійснення заходів, спрямованих на локалізацію спалахів хвороби, а саме:

  • 1 068 084 гривень – для забезпечення готовності та реагування лабораторних центрів, що належать до сфери управління МОЗ, державних установ «Центр громадського здоров'я» та Український науково-дослідний протичумний інститут Мечникова,
  • 1 875 149 гривень – для закупівлі засобів індивідуального захисту для закладів охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу,
  • 46 811 гривень – для закупівлі лікарського засобу remdesevir (ремдесивір).

Тим часом, Україна готується до нової хвилі COVID-19. Президент уже дав низку доручень, зокремо, про переведення університетів на дистанційне навчання.

Також Міністерство освіти рекомендувало ввести шкільні канікули з 15 жовтня.

***

Від редакції:

Які наслідки для бізнесу через подовження карантину?

Через подовження адаптивного карантину до 31 грудня (включно):

  1. Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки. Про них ми говорили тут.
  2. За несвоєчасну реєстрацію ПНРКАН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня по 31 грудня ДПС має не штрафувати (але поки не має офіційної інформації);
  3. Діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ);
  4. Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається;
  5. Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.
  6. Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.

Про це все ми розповідали докладно в своїй аналітиці щодо наслідків подовження карантину тут.

Але з 1 вересня, незважаючи на продовження карантину:

  • допомогу ФОП–«єдинникам»  на дітей  не виплачують. Про це ми зауважували тут.
  • розпочалися перевірки Держпраці щодо детінізації праці. Про це ми писали тут та тут.
  • і ще, СБУ вважає за необхідне відновити податкові перевірки під час карантину. Про це ми зауважували тут.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»